لیزر درمانی در کرج در کلینیک فیزیوتراپی زندگی (فیزیوتراپی خوب در کرج) با کادری مجرب و متعهد به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود.

انرژی نور لیزر می تواند درد و التهاب را کاهش دهد، بهبودی در بافت های آسیب دیده را تسریع کند، ماهیچه ها را شل کند و بازسازی عصبی را تحریک کند.

لیزر درمانی در دو نوع لیزر پرتوان و کم توان می تواند به درمان مشکلات مختلفی کمک کند ، طول موج و قدرت تعیین کننده ظرفیت لیزر برای نفوذ به بدن است.  هنگامی که در طیف مادون قرمز و طول موج بالای 800 نانومتر قرار می گیرید، انرژی لیزر مانند اشعه ایکس نفوذ می کند، اما برای رسیدن به عمق به قدرت یا انرژی قابل توجهی نیاز دارید.

یک درمان با لیزر پرتوان اثر تسکین دهنده، ضد التهابی و التیام بخش قابل توجهی دارد.

لیزرهای پرقدرت معمولاً در کلینیک های فیزیوتراپی یافت می شوند. درد گردن، کمر یا مفاصل معمولاً به سرعت به لیزر درمانی پاسخ می دهد.

لیزر همچنین برای شرایط التهابی، از جمله نوروپاتی محیطی، تاندونیت، بورسیت و کپسولیت بسیار موثر است. کشیدگی، رگ به رگ شدن و آسیب‌های حرکتی مکرر همگی دارای یک جزء التهابی هستند و می‌توانند با لیزر با موفقیت درمان شوند. 

انواع لیزر درمانی در کرج

  • لیزرهای کم توان که کمتر از 500 میلی وات (مگاوات) قدرت دارند و به عنوان لیزر سرد شناخته می شوند.
  • لیزر های پرتوان که بیشتر از 500 مگاوات هستند و قدرت زیادی دارند.

بیماران معمولاً پس از 1 یا 2 درمان با لیزر احساس بهتری پیدا می کنند، اگرچه ممکن است 5 جلسه یا بیشتر برای رفع مشکل مورد نیاز باشد. هرچه آسیب مزمن و گسترده تر باشد، معمولاً به درمان های بیشتری نیاز است.

فواید لیزر درمانی

کاهش درد. لیزر حساسیت عصبی را کاهش می دهد. اندورفین ها [مسکن طبیعی درد بدن] و انکفالین ها [مرتبط با اندورفین ها] را آزاد می کند که اثر ضد درد ایجاد می کند. همچنین دارای اثر مهارکننده درد بر روی رشته های عصبی خاصی است.

کاهش التهاب. لیزر ATP را افزایش می دهد که انرژی ذخیره شده است [ATP مخفف آدنوزین تری فسفات است]. این افزایش انرژی فرآیندهای ترمیم سلول را تسریع می کند. لیزر همچنین باعث گشاد شدن شریان ها و وریدهای اطراف آسیب می شود که به حذف باقی مانده های سلولی آسیب دیده و افزایش مواد مغذی و اکسیژن کمک می کند. فعالیت گلبول های سفید افزایش یافته و منجر به روند ترمیم سریع تر می شود. همچنین برخی از مولکول‌هایی که التهاب را افزایش می‌دهند کاهش می‌یابد و آنتی اکسیدان‌های مفیدی مانند سوپراکسید دیسموتاز افزایش می‌یابد.

تسریع ترمیم بافت و رشد سلولی. فوتون های نور لیزر به عمق بافت نفوذ می کنند و تولید مثل و رشد سلولی را تسریع می کنند. در نتیجه قرار گرفتن در معرض نور لیزر، سلول های تاندون ها، رباط ها، اعصاب و عضلات سریعتر ترمیم می شوند.

بهبود فعالیت های عروقی: نور لیزر درمانی تشکیل مویرگ های جدید را در بافت آسیب دیده افزایش می دهد، که روند بهبود را تسریع می کند و زخم ها را به سرعت می بندد.

بهبود سریعتر زخم: نور لیزر بلوک های سازنده کلاژن را تحریک می کند که در بهبود زخم بافت های آسیب دیده مهم است. کلاژن پروتئین ضروری است که برای جایگزینی بافت قدیمی یا ترمیم جراحات لازم است. در نتیجه لیزر بر روی زخم های باز و سوختگی موثر است.

فعال سازی سلول های بنیادی: لیزر تعداد سلول های بنیادی را افزایش می دهد که باعث بهبودی می شود.

کاهش تشکیل بافت فیبری: لیزر درمانی تشکیل بافت اسکار را به دنبال آسیب بافتی ناشی از آسیب‌های حرکتی مکرر، بریدگی، خراشیدگی، سوختگی یا جراحی کاهش می‌دهد.

 

کلمات مرتبط :

لیزر درمانی در کرج – لیزر تراپی در کرج – لیزر پرتوان در کرج – فیزیوتراپی خوب در کرج – فیزیوتراپی در عظیمیه کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست