فیزیوتراپی کمردرد در کرج

فیزیوتراپی درمانی است که به بهبود حرکت و عملکرد مفاصل و عضلات کمک می کند. می تواند به کاهش کمردرد کمک کند و شما را دوباره به حرکت عادی وادار کند. همچنین می تواند به کاهش خطر آسیب مجدد به کمر کمک کند. فیزیوتراپیست ها از درمان ها و تکنیک های زیادی برای کمک به کمردرد استفاده می کنند. آنها همچنین توصیه هایی در مورد مراقبت از پشت شما ارائه می دهند.

اگر کمردردی دارید که مشکلات قابل توجهی ایجاد می‌کند یا بعد از چند هفته بهبود نمی‌یابد، بهتر است به یک فیزیوتراپ مراجعه کنید. فیزیوتراپی می تواند برای انواع مختلف کمردرد مفید باشد. ممکن است به موارد زیر کمک کند.

  • کمردرد غیراختصاصی – جایی که هیچ علتی (مانند یک بیماری یا آسیب پزشکی زمینه‌ای) شناسایی نشده است.
  • درد سیاتیک – این درد از پشت به پایین پاهای شما پخش می شود و ممکن است به دلیل افتادگی دیسک ایجاد شود (زمانی که دیسک ستون فقرات شما از شکل طبیعی خود بیرون زده و به عصب فشار می آورد).
  • کمردرد ناشی از فرسودگی ستون فقرات شما (بیماری دیسک دژنراتیو).
  • تنگی کانال نخاع – زمانی که فضای اطراف نخاع شما باریک می شود و به نخاع فشار می آورد و باعث درد می شود.

فیزیوتراپی کمردرد در کرج

فیزیوتراپیست شما ممکن است فیزیوتراپی را به عنوان بخشی از یک بسته درمانی که شامل درمان دستی عملی، برنامه ورزشی، مسکن ها و حمایت روانی است، توصیه کند. داشتن ترکیبی از درمان‌هایی مانند این ممکن است بهترین شانس را برای رهایی از کمردرد به شما بدهد. فیزیوتراپیست شما همچنین به شما کمک می کند تا بفهمید که چه چیزی باعث درد شما می شود تا بتوانید اقدامات لازم را برای مدیریت آن انجام دهید.

فیزیوتراپیست ها بر بازگرداندن حرکت و عملکرد به کل بدن شما پس از اینکه تحت تأثیر بیماری یا آسیب قرار گرفتید تمرکز می کنند. آنها به نحوه تأثیرگذاری بر اعصاب، ماهیچه ها و استخوان های بدن شما می پردازند و چگونه درمان با ورزش درمانی و درمان های دستی می تواند به شما کمک کند. آنها شما را تشویق می کنند که به جای تکیه بر درمان های غیرفعال، در توانبخشی خود مشارکت فعال داشته باشید.

هنگامی که برای اولین بار به فیزیوتراپیست مراجعه می کنید، تاریخچه پزشکی دقیقی را می گیرند. آنها از شما در مورد هر گونه شرایط پزشکی، سبک زندگی، محیط کار و هر دارویی که مصرف می کنید می پرسند. آنها همچنین می خواهند بدانند شما چه علائمی داشته اید و چه چیزی باعث تحریک آنها می شود. در مرحله بعد، آنها یک معاینه فیزیکی دقیق، از جمله نگاه کردن به نحوه حرکت و نحوه عملکرد کمر شما انجام می دهند. آنها همچنین ممکن است یک ارزیابی عصبی انجام دهند تا ببینند اعصاب شما چقدر خوب کار می کنند. 

فیزیوتراپیست شما درمانی را که توصیه می کند و اینکه چگونه انتظار دارند این درمان به کمردرد شما کمک کند را توضیح خواهد داد.

برای دریافت خدمات فیزیوتراپی کمردرد در کرج می توانید به کلینیک فیزیوتراپی زندگی در عظیمیه کرج مراجعه بفرمایید.

در پایان اولین جلسه شما، فیزیوتراپیست شما معمولاً به چند جلسه و تعداد دفعات نیاز به آنها می گوید. این بستگی به این دارد که کمردرد چقدر روی شما تأثیر می گذارد و چگونه علائم خود را مدیریت می کنید. ممکن است شما فقط به یک جلسه مشاوره نیاز داشته باشید، یا درمانگر شما ممکن است یک دوره فیزیوتراپی را طی چند ماه توصیه کند.

فیزیوتراپیست شما همچنین توصیه هایی در مورد کارهایی که می توانید در خانه برای کمک به کمردرد خود انجام دهید به شما خواهد داد. این ممکن است شامل نحوه بهبود وضعیت بدن و نحوه اطمینان از تنظیم صحیح صندلی ماشین یا صندلی اداری شما باشد. نشستن پشت میز در تمام طول روز می تواند نقش مهمی در ایجاد مشکلات کمر داشته باشد. فیزیوتراپیست شما ممکن است توصیه هایی در مورد ارتفاع صندلی و صفحه نمایش شما ارائه دهد و به شما توصیه کند که چند وقت یکبار استراحت کنید و در طول روز حرکت کنید.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمردرد در کرج – فیزیوتراپی دیسک کمر – فیزیوتراپی ستون فقرات در کرج – فیزیوتراپی در عظیمیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست