فیزیوتراپی ام اس قدرت و حرکت را در این بیماران تقویت کرده و کمک زیادی به تخفیف عوارض جسمی و حرکتی ایجاد شده در این بیماران خواهد کرد.

مولتیپل اسکلروزیس (MS) یک بیماری مزمن است که سیستم عصبی مرکزی را تحت تأثیر قرار می دهد.

آسیب به غلاف محافظ (معروف به میلین) که رشته های عصبی مغز و نخاع را احاطه کرده است، وجود دارد. این آسیب باعث ایجاد زخم یا ضایعات در سیستم عصبی می شود و در نتیجه ارتباط بین مغز و بدن را مختل می کند.

ام اس معمولا با علائم خفیفی شروع می شود که ممکن است در طول زمان بدتر شوند یا نشوند. علائم بستگی به این دارد که کدام قسمت از سیستم عصبی مرکزی تحت تأثیر قرار گرفته است و چقدر آسیب دیده است. شایع ترین علائم عبارتند از:

 • عدم کنترل بدن – اسپاسم عضلانی، ضعف، از دست دادن هماهنگی و تعادل
 • خستگی و حساسیت به گرما (یک روز گرم یا حمام آب گرم یا حتی یک فنجان چای داغ می تواند علائم را بدتر کند)
 • سایر مشکلات علائم عصبی – از جمله سرگیجه، سوزن و سوزن در دست ها و پاها، سرگیجه، نورالژی و مشکلات بینایی (آسیب به عصب بینایی)
 • مشکلات بی اختیاری – از جمله بی اختیاری مثانه و یبوست
 • تغییرات در حافظه، تمرکز، استدلال، احساسات یا خلق و خوی (مانند افسردگی)

ممکن است برخی بیماران در طول عمر خود بدون علامت باشند و برخی ممکن است علائم کم شدتی مانند بی حسی یا ضعف در دست ها یا پاهای خود را تجربه کنند. برخی دیگر ممکن است علائم مزمن را تجربه کنند و متأسفانه توانایی خود را برای فعال کردن عضلات خود به طور کلی از دست بدهند که نیاز به استفاده از ویلچر دارند. علائم ام اس از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است. ام اس غیر قابل پیش بینی است.

اگر ام اس یا بیماری عصبی دیگری بر قدرت و حرکت شما تأثیر می گذارد – شما تنها نیستید. تا 80 درصد افراد مبتلا به ام اس در فعالیت بدنی مشکل دارند.

فیزیوتراپی می تواند شما را در حرکت نگه دارد و از بدتر شدن علائم در طول زمان جلوگیری کند.

چه بخواهید زمین خوردن را کاهش دهید، تعادل خود را بهبود بخشید یا به سادگی بیشتر حرکت کنید – خدمات فیزیوتراپی ام اس ما در کلینیک فیزیوتراپی زندگی(بهترین فیزیوتراپی کرج) می تواند کمک کند.

فیزیوتراپی ام اس

متخصصان ما از موثرترین راهکارها با توجه به شرایط هر بیمار بهره می برد تا قدرت و تحرک را بهبود بخشند ، فیزیوتراپیست های ما در بهترین مرکز فیزیوتراپی در کرج برنامه درمانی منحصر به فردی را برای هر بیمار در نظر می گیرند‌، چراکه شرایط افراد با هم متفاوت است.

فیزیوتراپی ام اس ممکن است شامل ترکیبی از تمرین‌ها، تجهیزات، و استراتژی‌های مدیریتی باشد که به شما در کنترل علائم کمک می کند.

شما از اولین قرار ملاقات خود با یک برنامه درمانی و لیستی از توصیه ها برای بهبود تحرک، قدرت و سلامت جسمانی خود روبرو می شوید.

چالش هایی که فیزیوتراپی می تواند به شما در رفع آن کمک کند

 • مدیریت علائمی مانند خستگی، سفتی، ضعف، حساسیت به گرما و درد
 • بهبود مشکل در تعادل و تحرک
 • ورزش در سطح مناسب برای شما

مزایای فیزیوتراپی برای بیماری های عصبی

 • مستقل تر زندگی کنید
 • تعادل و تحرک خود را بهبود بخشید
 • خستگی خود را مدیریت کنید
 • بهبود خلق و خو و احساسات

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی ام اس در کرج – بهترین مرکز فیزیوتراپی کرج – متخصص فیزیوتراپی در کرج – لیزر درمانی در کرج – مگنت تراپی در کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست