درمان کمردرد معمولا با استراحت و اجتناب از فعالیت های سنگین امکان پذیر است و اقدامات درمانی در صورت مزمن شدن درد و یا تشدید آن ضروری خواهد بود.

کمردرد رایج ترین اختلال سیستم اسکلتی ـ عضلانی است که بسیاری از افراد در طول زندگی خود آن را تجربه کرده اند ، کمردرد به حدی شایع است که به عنوان دومین علت مراجعه افراد به مراکز پزشکی و یکی از مهم ترین دلایل دوری از محل کار در افراد شناخته می شود.

همانطور که گفته شد استراحت و کاهش سطح فعالیت نقش موثری در تسکین کمردرد دارد و درمان های دیگر در صورت تسکین نیافتن درد ممکن است برای کاهش درد و بازیابی عملکرد ستون فقرات یا عضلات پشت استفاده شود.

استفاده از یخ و استفاده از گرما می تواند به کاهش کمردرد و احتمالاً تسریع روند بهبود کمک کند. یخ می تواند تورم را کاهش دهد، در حالی که گرما جریان خون را افزایش می دهد و به آرامش بافت ها کمک می کند.

اگر استراحت و استفاده از کمپرس سرد و گرم برای کاهش درد شما کافی نباشد، ممکن است داروها تجویز شوند. دو مورد از رایج ترین آنها، داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی بدون نسخه (NSAIDs) مانند ابیوپروفن و ناپروکسن و شل کننده های عضلانی تجویزی هستند.

تزریق‌های اپیدورال نخاعی، که در آن استروئیدها به فضای اطراف ستون فقرات شما تزریق می‌شود، ممکن است برای درمان سیاتیک و اسپوندیلولیستزیس استفاده شود.در آرتروز ستون فقرات، در صورت وجود درد شدید، می‌توان از تزریق استروئید در مفصل ستون فقرات استفاده کرد.

درمان کمردرد با فیزیوتراپی

فیزیوتراپی کمردرد یکی از ارکان مهم برنامه درمان و توانبخشی کمردرد است که با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی زندگی در کرج می توانید از آن بهره مند شوید.

متخصصان ما کلینیک فیزیوتراپی زندگی (فیزیوتراپی در کرج ) از بروزترین متدها و پیشرفته ترین تجهیزات فیزیوتراپی برای کمک به بهبود شرایط مراجعه کنندگان عزیز بهره می برند.

تمرینات فیزیوتراپی کمک زیادی به تقویت و کشش عضلات کمر، بهبود تحرک و کاهش کمردرد می کند و علائم ایجاد شده برای بیمار را به حداقل می رساند.

فیزیوتراپیست با توجه به شرایط هر بیمار از دیگر متدها و مدالیته های فیزیوتراپی همچون تکنیک های درمان دستی ، لیزر درمانی ، کشش ستون فقرات ، مگنت تراپی و … نیز بهره می برد.

جراحی ستون فقرات

جراحی برای افرادی انجام می گیرد که با درمان غیر جراحی تسکین علائم کافی را دریافت نمی کنند و درد به خوبی با مطالعات تصویربرداری توضیح داده شده است.

شرایطی وجود دارد که ممکن است جراحی برای آنها مفید باشد، مانند شرایطی که ثبات ستون فقرات را تضعیف می کند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمردرد – درمان کمردرد با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در کرج – فیزیوتراپی در عظیمیه کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست